Açıklanan flash bellek virüsü temizleme programı Hakkında 5 Kolay Gerçekler

Yüzınlanan Tarih: 13 Nisan 2019 3 Comments Paylaşan OsmanALKAN38 Günümüzde yaşadığımız en kocaman problemlerden biriside USB Flash belleklerde virüs bulunmasıdır. Önceden yaşamış olduğumız dobra hatıraları ve paylaşımları depoladığımız Flash belleklerimiz karınin hakeza bir durumda kimsenin mukabillaşmasını istemem.

Bilgilendirmeniz dâhilin teşekkürname ederim. 10 ay boyunca otomatikleştirilmiş olarak kullandık yalnız bir süre sonrasında son devirler başüstüne. Virüs girmiyordu ama ilk klasör muzlim oluyordu.

Bu yuzden USB Flash belleğimizi her bilgisayara takmamalı, Flash belleğimizin emniyetliğini data güvenliği hesabına selim ve güvenli bir şekilde saklamalıyız. Şimdide USB Flash bellek virüs temizleme yöntemlerine geçerek virüslerden kurtulma yönlerine kafavuralım.

Rüfeka aynı virüs banada bulaşmıştı. Dershaneye yeni akıllı tahtalar gelmişti bu sene. Şerefsizin biri usb ile bizim sıkıntısızıllı tahtaya virüsü yüklemiş. Tabi hocalarda mevzuları falanca göndermek karınin bağlı takıyolar USB belleklerini. Önce onlardan hocaların konularını indirdikleri ana pcye geçti. Tabi ordandan bütün dershaneye. Banada öğretmen sınıfta izlettirmek kucakin film atmaya gitmişti ve öyle bulaşmıştı. Basıcı bu virüs duluküne benim flashtakilerde görünmez tertibat klasörüne taşındı. Daha sonrasında eve geldiğimde flashımı açtığımda tutkun o kısayolu tutmak zorunda kalmıştım. Kısayolu tam heveslitım Avast sadece "LNK:FakeFolder-B[Trj]" hatası verdi ve kısayolu karantinaya aldı. Henüz sonra tarama yaptığımda "N:/ /Mt2" klasörünü taradığını gördüm. Windows gezgininden / / klasörüne girmeye kalktığımda ise suç veriyordu. Tarama sonucu birtek autorun.inf deki VBS:Malware-Gen i bulabildi ve temizleyebildi.

UsbFix, hem USB belleklerinizde ki hem de sair taşınabilir flash belleklerinizin yalnız hepsinde ki tamam zararlı dosyaları ve virüsleri sabitleme ederek bile silmenizi sağlayabilecek olan ücretsiz bir programdır.  

Bunu karınin onay ver altında kâin Tam denetimi tıklamanız yeterli. Böylece Bu klasörü tam olarak erişime açtık.

Bu durumla alınlaşan kullanıcılara doğru zamanda flaş belleğindeki gizlenmiş dosya ve klasörlere elbette erişebileceği ile müntesip bir yazı yayınlayacağım. Fakat bu virüsü yayan elektronik beyinı virüsten arındırmadan sair yöntemler bugün kaybından sair bir şey bileğil.

4. aşama: Flaѕh diskinizin kucakine girin burada ismi olmауаn Bilgilendirici Mesaj bir klasör bakarakсeksiniz. Bu klаsörün muhtevaindе bütün dosyalarınız mevсut olmalı. Bu doѕyaları bilgisaуarınızı koрyaladıktan ѕonra. Flash dіskіnіzе format atın.

Sizlerinde meseleiniz yahut kişisel olabilecek gereksinimleriniz gereği ile muntazam olarak USB bellek  yararlanmaı gerçekleştirebiliyorsanız UsbFix programını ücretsiz olarak da indirerek tercihleriniz arasına yerleştirebilirsiniz.

Bahsettiğiniz yöntemin işe yarayacağını düşünütefsir. Siz söylüyorsanız süzgecinizden geçirmişsinizdir ve sükseya ulaşacaktır. Teşekkürname ederim böyle faydalı bir izlenceı bizlere teşhisttığınız bağırsakin.

windows cd ile boot ederken cümle taşıtçılerünizi( köle c d e f g h edinmek üzere 6 taneydi) silin ve isteğinize nazaran yine hdd nizi bölebilirsiniz. böylece diskteki cümle her şey siliniyor kendini saklayacak mevzi kalmıyor anlayacagınız:)))

inf virüsü ortaya cıkıyor.sanki hiç silinmemiş üzere.combofixin burada yararı autorun.inf virüsünü sildik deyince tamam daimî silemiyor amma bu arada kullanıcıyıda ikazyor bu autorun.inf virüsü var olduğu yönünde.

Son zamanlarda dosya aktarımında pıtrak kullanılan Flaş Bellekler virüslerin kıskacı altında. Virüslerin en dokunaklı evet usul ise midei yoğun olan flaş belleğin sineindeki dosyaları gizlemesi ve kullanıcının bütün dosyalarının silindiğini sanmasıdır.

sonra bilgisayarı ve usb yi yakinen bi tarattırdım. doğrusu norton benim elektronik beyinı bu beter virüsten kurardı :) herkeze norton 360ı tavsiye ederim :)

Usb pc ye tutturulmuşr takılmaz faaliyete geçiyor.GPDİT yazgıp otomatik çkırmızıışmayı iptal ettim.Olmuyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklanan flash bellek virüsü temizleme programı Hakkında 5 Kolay Gerçekler”

Leave a Reply

Gravatar